БАДЊЕ ВЕЧЕ У ХРАМУ СВЕТОГ АРХАНГЕЛА ГАВРИЛА У ПАЛАМА
У ишчекивању најрадоснијег празника Рођења Господа и Спаса нашега Исуса Христа - Божића у паљанском храму Сабора Светог архангела Гаврила свечано је прослављено навечерје празника – Бадње вече.
У 17:00 часова звона овог велељепног храма још у изградњи означила су почетак празничног вечерња. Вечерњем богослужењу началствовао је протојереј Немања Манџић а уз саслужење протојереја Зорана Калајџића и јереја Дејана Бакмаза. Након вечерња у храму је обављено традиционално пијукање, а потом су, испред храма, изнесена и наложена три бадњака.
Послије налагања бадњака за све присутне је уприличено послужење које су за ову прилику припремили Општина Пале и Коло српских сестара „Света великомученица Текла “ из Пала